Czwartek, 19 kwietnia 2018     Kontrast:

naglowek

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Rejowiec Fabryczny. Znajdziecie tu Państwo informacje dotyczące naszej gminy, adresy, numery, telefonów instytucji działających na jej terenie. Przedstawimy Państwu również oferty gospodarstw agroturystycznych w gminie.

Urząd Gminy Rejowiec Fabryczny
ul. Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
poczta el. : r a d a @ ug . r e j o w i e c . p l
 sekretariat: u r z a d @ ug . re j o w i e c . p l
Skrzynka podawcza:
adres skrzynki: /n5jc3yq45j/skrytka         godziny pracy 730-1530

Konto bankowe: Pekao S.A. O/Chełm
nr 82 1240 2223 1111 0000 3594 8177
                 Gmina Rejowiec Fabryczny
NIP: 563-21-58-413

Film Promocyjny o Gminie Rejowiec Fabryczny

layoutAktualnościlayout

Informacje na temat Gospodarki Odpadami Komunalnymi znajdują się w zakładce Ochrona Środowiska

Dziewiątego listopada br. po raz czwarty odbyły się w naszej miejscowości Uliczne Biegi Niepodległościowe. Zawody organizowane przede wszystkim dla uczczenia kolejnych rocznic uzyskania niepodległości przez Polskę. Równie ważnym pratekstem, dla którego organizatorzy tj. Uczniowski Klub Sportowy "Wól-Kan" przy Szkole Podstawowej w Wólce Kańskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie podjęli się organizacji tej imprezy jest promocja biegania jako najtańszej i najprostszej formy dbania o zdrowie fizyczne.

Pomimo chłodnej lecz bezdeszczowej aury na zawody stawiła się bardzo liczna, ponad 250 osobowa grupa miłośników biegania. Byli to przeważnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Rejowca Fabrycznego, Siedliszcza o Gminy Rejowiec Fabryczny, którzy rywalizowali na dystansach, przygotowanych przez organizatorów. W zawodach wzięli również udział pensjonariusze z Domów Pomocy Społecznej w Kaniem i Chojnie Nowym. Ostatnią konkurencją IV Ulicznych Biegów Niepodległościowych był bieg poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłego Zbigniewa Szczepańskiego - działacza, trenera i wychowawcy wielu pokoleń zawodników i miłośników biegania terenu gminy i miasta Rejowiec Fabryczny. Na starcie do biegu stanęli sportowcy koledzy i koleżanki zmarłego, byli wychowankowie oraz młodzież szkolna, którzy w ten sposób uczcili pamięć zmarłego.
W tym roku gościliśmy między innymi biegaczy, którzy na co dzień biegają maratony, nawet te najbardziej znane jak Maraton w Nowym Jorku czy Berlinie. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Baluk Iwona i Marek z Chełma oraz Podlipny Marek , Jan Szczypek z Bogdanki.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali uhonorowani medalami, nagrodami indywidualnymi oraz okolicznościowymi koszulkami. Dekoracji dokonała Pani Wiesława Saganek - Prezes Wojewódzkiego Oddziału TKKF w Chełmie oraz Pan Zdzisław Krupa - Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy "0"

1 Dudek Adrian Siedliszcze
2 Kurzepa Jacek Rejowiec Fabryczny
3 Kędzierski Paweł Liszno

P.S. Organizatorzy pragną złożyć szczere podziękowania osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji IV Ulicznych Biegów Niepodległościowych w Pawłowie, a szczególnie policjantom z Posterunku w Rejowcu Fabrycznym, pracownikom stołówki szkolnej i Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie oraz nauczycielom i opiekunom. Już gorąco zapraszamy za rok.
Andrzej Kosz - kierownik GOK w Pawłowie.