Czwartek, 23 września 2021     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

 

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny ogłasza drugi publiczny przetarg ustny, nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej wchodzacej do Gminnego Zasobu Nieruchomości. Działka oznaczona numerem 1465/1 obszaru 4,9395 ha położona jest w miejscowości Pawłów, na terenie Podstrefy Rejowiec Fabryczny. Nieruchomość położona w terenach przeznaczonych dla potrzeb przemysłu, składów, budownictwa i usług.

 

Czytaj więcej ...

 

Przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Fabryczny zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminy /t.j. Dz.U. z 2021r, poz. 1372 / zwołuje  XXIX  sesję Rady Gminy Rejowiec Fabryczny w dniu 28 września  2021r.  o godz. 1000  w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie ul. Lubelska 23 a.

 

Porządek obrad do pobrania.

 

festiwal

 

Regulamin Przeglądu

 

Ankieta skierowana jest do mieszkańców obszaru oddziaływania Projektu wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla Projektu pn. Prace na liniach kolejowych 69 i 72 na odc. Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek wraz z budową łącznicy omijającej stację Zawada w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku. Pozwoli ona na zidentyfikowanie potrzeb oraz oczekiwań społeczności lokalnych, umożliwi także zebranie opinii i rekomendacji w zakresie zaproponowanych wstępnie korytarzy nowoprojektowanej linii kolejowej.

 

Link do wypełnienia ankiety w formie online:
https://forms.gle/YwwboBdntqDferDt9

 

Link do materiałów:

https://drive.google.com/file/d/1oYEIRsiIofGFrRUInqbjMQggdEyD1vfa/view?usp=sharing

 

komunikat komunikat Komunikat2 Komunikat2

 

 

 

 

 ogloszenie pawlow1 ogloszenie pawlow1

 

Ze względu na liczne zapytania mieszkańców dotyczące budowy sieci światłowodowej na terenie Gminy Rejowiec Fabryczny, umieszczamy informację od firmy FIBEE - inwestora i beneficjenta Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zapraszamy również do skorzystania z aplikacji pozwalającej sprawdzenie na mapie punktów dostępu polskiej sieci światłowodowej znajdującej się pod linkiem https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny ograniczony do współwłaścicieli zbywanego udziału, na sprzedaż 1/2 części nieruchomości zabudowanej położonej w miejscowości Pawłów (działka nr 1091).

 

Czytaj wiecej ...

 

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w miejscowości Pawłów (działka nr 1203/7). Działka położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

 

Czytaj wiecej ...

 Plakat20211 Plakat20211

 KONKURS CG SoMe PI KONKURS CG SoMe PI

 

Przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Fabryczny zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminy /t.j. Dz.U. z 2021r, poz. 1372 / zwołuje  XXVIII  sesję Rady Gminy Rejowiec Fabryczny w dniu 26 sierpnia  2021r.  o godz. 900  w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie ul. Lubelska 23 a.

 

Zaproszenie na sesję

Zapraszamy Państwa do udziału w Konkursach, które odbędą się w czasie Dożynek Gminno-Parafialnych w Lisznie

Konkurs na Tradycyjny Chleb oraz Konkurs na Słodki Wypiek

Chętne osoby prosimy o dostarczenie kart zgłoszenia do 20 sierpnia 2021 r. do Urzędu Gminy do pokoju Nr 7

Regulamin i karta zgłoszeniowa- Konkurs na tradycyjny chleb

Regulamin i karta zgłoszeniowa- Konkurs na słodki wypiek

Zapraszamy również drużyny do udziału w III Turnieju Sołectw

Regulamin i Karta Zgłoszenia- III Turniej Sołectw

 NARODOWY SPIS POWSZECHNY
LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021
Nie czekaj do 30 września!
Wejdź na spis.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się!
Na samospis przez Internet lub telefon na infolinii masz czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

 

Ulotka- Samospis

 

Mapa Jarmarku2021 Mapa Jarmarku2021

 

 

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny informuje o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego na 2021 rok oraz o stawce zwrotu podatku akcyzowego

W 2021 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyniesie 1,00 zł na litr oleju.

Limit zwrotu podatku w 2021 r. wynosić będzie:

100,00 zł x ilość ha użytków rolnych

oraz

30,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

 

W 2021 roku producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w dwóch terminach, tj.:

  • od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.,
  • od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

  • 1 - 30 kwietnia 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
  • 1 - 29 października 2021 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu gminy, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego, instrukcja obliczania średniej liczby bydła dla producentów bydła oraz inne dokumenty dostępne są w zakładce Wydział Finansowy.

 103 Plakat 103 Plakat

 

Broszura do pobrania

Ulotka do pobrania

 3 3

 2 2

 1 1