Wtorek, 17 lipca 2018     Kontrast:

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę sierpnia (7 sierpnia) zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej do Pawłowa aby wziąć udział w XV Jarmarku Pawłowskim "Ginące Zawody". Specjalnie dla uczestników Jarmarku twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów. Można osobiście usiąść za kołem garncarskim, warsztatem tkackim czy i innym urządzeniem, które niegdyś służyło jako warsztat pracy dla wielu osób oraz popróbować własnych sił przy wykonywaniu dzieł rękodzielniczych. Dla uczestników organizowane są liczne konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.

Przewidujemy konkursy:
• "XVI Konkurs Garncarski "
•" Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu",
• "Na lokalną potrawę".

Uzupełnienie swojskiej sielankowej atmosfery jaka towarzyszy Jarmarkowi Pawłowskiemu stanowią kapele i zespoły śpiewacze. Gospodynie ze stowarzyszenia agroturystycznego przygotowują tradycyjne potrawy. Do udziału zapraszamy twórców ludowych z kiermaszem wyrobów oraz z prezentacją pokazów przy warsztacie pracy. Celem kiermaszu jest promocja tradycyjnej sztuki ludowej wykonywanej przez twórców ludowych wsi polskiej oraz przybliżenie społeczeństwu "ginących zawodów" wyrobów i technik ich wykonywania.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Gmina Rejowiec Fabryczny ul. Lubelska 16 . pok. nr 12,
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie ul. Szkolna 2.

Uwaga!

Obowiązuje zakaz sprzedaży wyrobów innych niż ludowe i wytwory wykonywane osobiście.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt

- Andrzej Kosz 606 243 773

- Małgorzata Czerwińska - 82 5664 202

Do pobrania :

- Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.

- Regulamin imprezy
- Regulamin konkursu na lokalną potrawę.
- Regulamin konkursu na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.
- Karta zgłoszenia - konkurs na lokalną potrawę.
- Karta zgłoszenia - konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.

- Regulamin XVI konkursu garncarskiego "Naczynia na czosnek"

- Karta zgłoszenia uczestnika XVI konkursu garncarskiego "Formy na czosnek"