Piątek, 19 stycznia 2018     Kontrast:

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę sierpnia (3 sierpnia) zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej do Pawłowa aby wziąć udział w XIII Jarmarku Pawłowskim "Ginące Zawody" realizowanego w ramach projektu "Odkrywamy na nowo stare rzemiosła" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Specjalnie dla uczestników Jarmarku twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów. Można osobiście usiąść za kołem garncarskim, warsztatem tkackim czy i innym urządzeniem, które niegdyś służyło jako warsztat pracy dla wielu osób oraz popróbować własnych sił przy wykonywaniu dzieł rękodzielniczych. Dla uczestników organizowane są liczne konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.
Przewidujemy konkursy:
• "XIV Konkurs Garncarski " pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego
• " Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu",
• "Na lokalną potrawę".

Uzupełnienie swojskiej sielankowej atmosfery jaka towarzyszy Jarmarkowi Pawłowskiemu stanowią kapele i zespoły śpiewacze. Gospodynie ze stowarzyszenia agroturystycznego przygotowują tradycyjne potrawy. Do udziału zapraszamy twórców ludowych z kiermaszem wyrobów oraz z prezentacją pokazów przy warsztacie pracy. Celem kiermaszu jest promocja tradycyjnej sztuki ludowej wykonywanej przez twórców ludowych wsi polskiej oraz przybliżenie społeczeństwu "ginących zawodów" wyrobów i technik ich wykonywania.
Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Gmina Rejowiec Fabryczny ul. Lubelska 16 . pok. nr 12,
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie ul. Szkolna 2.

Uwaga! Od 2013 roku organizatorzy wprowadzili zakaz sprzedaży wyrobów innych niż ludowe i wytwory wykonywane osobiście. W razie wątpliwości prosimy o kontakt
- Andrzej Kosz 606 243 773
- Małgorzata Czerwińska - Stańczak - 728 364 878

Do pobrania :
• regulamin imprezy
• Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.
• Regulamin konkursu na lokalną potrawę.
• Regulamin konkursu na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.
• Karta zgłoszenia - konkurs na lokalną potrawę.
• Karta zgłoszenia - konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.