layout
lw_h.jpg pr_h.jpg
dol_h.jpg
grot Jesteś tu: Turystyka > Imprezy > Przegląd Piosenki Ludowej grot Witamy w Rejowcu Fabrycznym Biuletyn Informacji Publicznej telefony poczta
Strona Główna
Aktualności
Historia
Położenie i gospodarka
Miejscowości Gminy
Oferty dla inwestorów
Inwestycje
Projekty UE
Władze Gminy
Rada Gminy
Wydział Finansowy
Wydział Spraw Obywatelskich
Wydział Rozwoju Gospodarczego
Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami
Wydział Oświaty
Stanowiska
Jednostki Organizacyjne
Sołectwa
Statut
Regulamin
Ochrona Środowiska
Przetargi
Wybory Sejm/Senat RP
Izba Garncarska
Izba Bednarska
Agroturystyka
Imprezy
Ścieżka dydaktyczna Kotlina Pawłowa
Pawłowski Obszar Chronionego Krajobrazulayout layout
grot Galeria

grot Mapa Serwisu
layout layout
layout layout
grot Przegląd Piosenki Ludowej i Biesiadnej Domów Pomocy Społecznej grot

W czwartek - 22 października 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie obył się XII Przegląd Piosenki Ludowej i Biesiadnej Domów Pomocy Społecznej. W tegorocznej edycji udział wzięło 14 placówek reprezentujących Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy z terenu czterech powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego i włodawskiego oraz zaproszona młodzież szkolna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kaniem.
Reprezentanci poszczególnych jednostek wykonywali na scenie dwie piosenki o tematyce folklorystycznej lub biesiadnej. Poziom artystyczny jak i walory estetyczne prezentowane przez wykonawców był bardzo wysoki, co jak podkreślili zaproszeni goście - dobrze świadczy o pracy jaką wykonują pracownicy i terapeuci zatrudnieni w jednostkach.
Opinię tę zgodnie potwierdzili Pani Maria Patra - Przewodnicząca Rady Powiatu Chełmskiego, Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmie, Pan Waldemar Domański - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie, oraz Pan Zdzisław Krupa - Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny.
Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami, które zostały zakupione ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. XII Przegląd Piosenki Ludowej i Biesiadnej zakończył się zabawą taneczną. Organizatorami corocznego październikowego spotkania z piosenką ludową i biesiadną są Dom Pomocy społecznej w Kaniem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie.layout layout
Gmina Rejowiec Fabryczny 2007
Created by
Dan Studio ©