Piątek, 19 stycznia 2018     Kontrast:

logo prow

W dniu 17 czerwca 2014r. Gmina Rejowiec Fabryczny złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 zadania pn. Modernizacja i doposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Toruń.

Projekt wpisuje się w politykę Lokalnej Grupy Działania Promenada S12 i jest zgodny z celami Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD:

Cel ogólny: Poprawa jakości życia mieszkańców LGD PROMENADA S12

Cel szczegółowy: Rozwój infrastruktury społecznej na obszarze LGD. Rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na obszarze LGD oraz promocji aktywnego wypoczynku i kultury fizycznej.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Torunia oraz całej gminy, a także do rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na obszarze miejscowości. Działanie będzie sprzyjać aktywności społecznej oraz promocji aktywnego wypoczynku i kultury fizycznej.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do osiągniecia wskaźników: rezultatu: ilość osób korzystających z wyremontowanych, doposażonych pomieszczeń, szacuje się iż z pomieszczeń skorzysta min. 130 os oraz 200 osób uczestniczących w wydarzeniach sportowo- rekreacyjnych.

Świetlica będzie dostępna całorocznie dla mieszkańców wsi .

W dniu 29.10.2014   Gmina     Rejowiec    Fabryczny    podpisała umowę    o przyznanie pomocy

z Samorządem Województwa Lubelskiego nr 02597-6930-UM0344579/14.

Kwota dofinansowania wynosi 22 694,00 zł