Wtorek, 21 listopada 2017     Kontrast:

Przedmiotem inwestycji była budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w miejscowości Krasne wraz z podłączeniem do istniejącej oczyszczalni ścieków w Krasnem. Głównym celem projektu było przeciwdziałanie marginalizacji społecznej i ekonomicznej Gminy Rejowiec Fabryczny poprzez rozwój podstawowej infrastruktury technicznej tworzącej warunki do rozwoju nowych sektorów działalności gospodarczej i ogólnej poprawy warunków życia mieszkańców. Łączna liczba budynków podłączonych do sieci kanalizacji i oczyszczalni w wyniku realizacji projektu wyniosła 62 sztuki, w tym 53 szt. nowych podłączeń i 9 szt. podłączeń już istniejących (zbiorniki bezodpływowe). Inwestycja realizowana w okresie od 4 września do 30 listopada 2008 r. została w całości sfinansowana ze środków własnych Gminy Rejowiec Fabryczny.