Niedziela, 20 maja 2018     Kontrast:

W dniu 28 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY” . Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie już po raz szesnasty zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu „Jestem Bezpieczny” jest :

- upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach ,z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu,

- rozwijanie postaw umożliwiających unikanie ,zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw

- zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W eliminacjach gminnych (test wiedzy) wzięło udział cztery drużyny ze szkół podstawowych w Pawłowie, Lisznie , Kaniem i Wólce Kańskiej -uczniowie klas IV-VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio drużyny z Liszna , Wólki Kańskiej i Kaniego. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym, Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie , Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatu Policji w Rejowcu.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , ulotki profilaktyczne i nagrody. Konkurs został sfinansowany w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

CIMG0932 CIMG0932     CIMG0933 CIMG0933   CIMG0946 CIMG0946

CIMG0949 CIMG0949