Niedziela, 20 maja 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

 

Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

W dniu 28 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY” . Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie już po raz szesnasty zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu „Jestem Bezpieczny” jest :

- upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach ,z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu,

- rozwijanie postaw umożliwiających unikanie ,zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw

- zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W eliminacjach gminnych (test wiedzy) wzięło udział cztery drużyny ze szkół podstawowych w Pawłowie, Lisznie , Kaniem i Wólce Kańskiej -uczniowie klas IV-VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio drużyny z Liszna , Wólki Kańskiej i Kaniego. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym, Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie , Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariatu Policji w Rejowcu.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , ulotki profilaktyczne i nagrody. Konkurs został sfinansowany w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

 

 

CIMG0932 CIMG0932     CIMG0933 CIMG0933   CIMG0946 CIMG0946  

 

CIMG0949 CIMG0949