Czwartek, 18 lipca 2019     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

 

            Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy 29 grudnia 2015 roku świętowali swoje „Złote Gody” w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie na XII uroczystej Sesji Rady Gminy Rejowiec Fabryczny.

Przed kierownikiem USC, w obecności świadków - w roku 1965 złożyli Oni oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi prawi obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe.”

 

Po upływie ponad 50 lat – spotkali się ponownie.

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: Helena i Antoni Jakoniuk w Wólki Kańskiej- Kolonii, Stanisław i Krystyna Kaczor z Torunia.

Z wielkim szacunkiem patrzyliśmy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz był także okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to co udało się osiągnąć i przeżyć.

Aktu dekoracji wraz z życzeniami, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Andrzej Małysz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz Zdzisław Krupa Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny

Do życzeń dołączyli się także: pan Mirosław Maziarz - Przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Fabryczny; Wicestarosta Chełmski – pan Tomasz Szczepaniak, oraz Pan Jerzy Kwiatkowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także Ksiądz Kanonik Stanisław Furlepa.

            Wieczór uświetnił występ Zespołu „Seniorki „ oraz „Pawłowianki „.

 

DSC 0407 DSC 0407

DSC 0413 DSC 0413

DSC 0417 DSC 0417