Piątek, 25 maja 2018     Kontrast:

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy 29 grudnia 2015 roku świętowali swoje „Złote Gody” w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie na XII uroczystej Sesji Rady Gminy Rejowiec Fabryczny.

Przed kierownikiem USC, w obecności świadków - w roku 1965 złożyli Oni oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi prawi obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe.”

Po upływie ponad 50 lat – spotkali się ponownie.

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: Helena i Antoni Jakoniuk w Wólki Kańskiej- Kolonii, Stanisław i Krystyna Kaczor z Torunia.

Z wielkim szacunkiem patrzyliśmy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz był także okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to co udało się osiągnąć i przeżyć.

Aktu dekoracji wraz z życzeniami, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Andrzej Małysz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz Zdzisław Krupa Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny

Do życzeń dołączyli się także: pan Mirosław Maziarz - Przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Fabryczny; Wicestarosta Chełmski – pan Tomasz Szczepaniak, oraz Pan Jerzy Kwiatkowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także Ksiądz Kanonik Stanisław Furlepa.

Wieczór uświetnił występ Zespołu „Seniorki „ oraz „Pawłowianki „.

DSC 0407 DSC 0407

DSC 0413 DSC 0413