Niedziela, 20 maja 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

 

Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

Dnia 5 października 2015 r. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym „Regent” w Pawłowie odbył się Konwent Wójtów Powiatu Chełmskiego, którego organizatorem i gospodarzem był Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny.

W konwencie uczestniczyli Wójtowie Gmin oraz Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny, których gośćmi byli Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Paweł Nakonieczny, Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk z Wicestarostą Tomaszem Szczepanikiem i współpracownikami, Prezes Zarządu PD Co Janusz Jakimowicz ze współpracownikami , Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Edmund Bożeński, Zastępca Komendanta PSP w Chełmie st. bryg. mgr inż. Mirosław Wesołowski , Nadleśniczy Nadleśnictwa Chełm Krzysztof Dźwierzyński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasnystaw Mirosław Szewczyk.

Przewodnim tematem spotkania były zagadnienia związane ze wsparciem finansowym inwestycji w ramach funduszy europejskich. Pan Marszałek Krzysztof Grabczuk szeroko omówił możliwości pozyskania środków z RPO WL na lata 2014-2020. Prezes PD Co Janusz Jakimowicz wraz ze współpracownikami zaprezentowali koncepcje i stan prac nad budową kopalni „Jan Karski” w powiecie chełmskim. Starosta Piotr Deniszczuk podsumował działania Samorządu Powiatowego z 2015 r. oraz przedstawił plan inwestycji drogowych na 2016 r.

 

St. brygadier Mirosław Wesołowski zwrócił uwagę na znaczący wzrost liczby interwencji jednostek straży pożarnych w powiecie chełmskim. Zdarzenia te spowodowane były długotrwałą suszą i przyczyniły się do znaczących strat zarówno dla mieszkańców jak i samorządów.

Tematem wystąpienia nadleśniczych była współpraca w zakresie gospodarki leśnej oraz związane z tym utrzymanie i modernizacja dróg powiatowych i gminnych.

Na wniosek wójtów gmin Dubienki i Białopole oraz Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny zdecydowano o przygotowaniu i przesłaniu do Rządu stanowiska o pogarszającej się sytuacji finansowej Gmin w tym szczególnie w zakresie finansowania oświaty, spadku subwencji ogólnej, jak też pomocy samorządom gmin znajdujących się w trudnej sytuacji, np. z powodu ograniczonej subwencji.     

 

IMGP5342 IMGP5342           IMGP5330 IMGP5330 

IMGP5341 IMGP5341           IMGP5348 IMGP5348