Niedziela, 20 maja 2018     Kontrast:

W styczniu 2015 r. Gmina Rejowiec Fabryczny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej skierowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych pn. „Odpowiedzialny Kierowca 2015”. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze - znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi. Na terenie Gminy Rejowiec Fabryczny kampania realizowana jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , zaś jej bezpośrednim realizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

zaproszenie 11 zaproszenie 11

W ramach realizacji celów ww. akcji wspierane są m.in. zajęcia świetlicowe na terenie gminy. W dniu 30 lipca w sołectwie Józefin będzie mieć miejsce lokalna akcja profilaktyczno-edukacyjna powiązana dodatkowo z inną kampanią – kampanią społeczną pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko” , do której gmina przystąpiła w lipcu br. Do akcji włączyła się Straż Ochrony Kolei w Lublinie – Posterunek w Chełmie, Sekcja Eksploatacji w Chełmie Zakład Linii Kolejowych w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie. W programie dnia oprócz zajęć prowadzonych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie przewidziano pokaz tresury psa służbowego SOK, prezentacja Mobilnego Centrum Monitoringu, akcja prewencyjna funkcjonariuszy SOK na przejeździe kolejowym oraz wręczenie uczestnikom akcji gadżetów przekazanych przez WORD w Chełmie.