Czwartek, 18 stycznia 2018     Kontrast:

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę sierpnia (2 sierpnia) zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej do Pawłowa aby wziąć udział w XIV Jarmarku Pawłowskim "Ginące Zawody".

Specjalnie dla uczestników Jarmarku twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów. Można osobiście usiąść za kołem garncarskim, warsztatem tkackim czy i innym urządzeniem, które niegdyś służyło jako warsztat pracy dla wielu osób oraz popróbować własnych sił przy wykonywaniu dzieł rękodzielniczych. Dla uczestników organizowane są liczne konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.

Przewidujemy konkursy:

• "XV Konkurs Garncarski " pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego
• " Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu",
• "Na lokalną potrawę".

Uzupełnienie swojskiej sielankowej atmosfery jaka towarzyszy Jarmarkowi Pawłowskiemu stanowią kapele i zespoły śpiewacze. Gospodynie ze stowarzyszenia agroturystycznego przygotowują tradycyjne potrawy. Do udziału zapraszamy twórców ludowych z kiermaszem wyrobów oraz z prezentacją pokazów przy warsztacie pracy. Celem kiermaszu jest promocja tradycyjnej sztuki ludowej wykonywanej przez twórców ludowych wsi polskiej oraz przybliżenie społeczeństwu "ginących zawodów" wyrobów i technik ich wykonywania.
Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Gmina Rejowiec Fabryczny ul. Lubelska 16 . pok. nr 12,
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie ul. Lubelska 23 a .

Uwaga! Od 2013 roku organizatorzy wprowadzili zakaz sprzedaży wyrobów innych niż ludowe i wytwory wykonywane osobiście. W razie wątpliwości prosimy o kontakt

- Andrzej Kosz 606 243 773

- Małgorzata Czerwińska - Stańczak - 728 364 878

• Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.