Wtorek, 16 października 2018     Kontrast:

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny informuje o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego na 2018 rok oraz o stawce zwrotu podatku akcyzowego.

W 2018 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wyniesie 1,00 zł na litr oleju.

Limit zwrotu podatku w 2018 r. wynosić będzie: 86,00 zł x ilość ha użytków rolnych

W 2018 roku producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w dwóch terminach, tj.:

• od 1 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.,

• od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. - wraz z fakturami VAT lub ich kopiami dokumentującymi zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

• 3 - 30 kwietnia 2018 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

• 1 - 31 października 2018 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu gminy, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Do pobrania :

* Oświadczenie dzierżawcy