Czwartek, 21 marca 2019     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa


Wręczenie dyplomu lauretom Wręczenie dyplomu lauretom 

W poniedziałek 29 października 2012r. w Końskowoli odbyło się podsumowanie konkursu "Przyjazna wieś", na etapie regionalnym na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zlokalizowanej na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Tegoroczna edycja konkursu została rozstrzygnięta w trzech kategoriach:
- technicznej;
- społecznej;
- ekologicznej.
Do konkursu .Przyjazna Wieś. zostało zgłoszonych 30 projektów. Po wstępnej ocenie zgłoszonych projektów do dalszej weryfikacji zostało zakwalifikowanych 15 projektów:
- 7 projektów z infrastruktury technicznej;
- 4 projekty z infrastruktury społecznej;
- 4 projekty z infrastruktury ekologicznej.
Z pośród 15 projektów Komisja Konkursowa wybrała po 3 najlepsze projekty z każdej kategorii, przyznając odpowiednio I, II oraz III miejsce. Gmina Rejowiec Fabryczny zajęła II miejsce w zakresie infrastruktury ekologicznej na projekt p.n. "Budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w miejscowości Pawłów". Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków została współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z działania 321. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej. W wyniku realizacji projektu została wybudowana sieć kanalizacyjna o długości 14 379m, oczyszczalnia ścieków modułowo biologiczna o wydajności 45m./d oraz trzy przepompownie.
Budżet projektu: 4 543 649,97 zł, w tym kwota dofinansowania 2 426 322 zł.
Podziękowania i nagrodę odebrał osobiście Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny pan Zdzisław Krupa na uroczystej gali podsumowującej konkurs.

Dyplom Dyplom