Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

Śląskie Towarzystwo Wiertnicze "Dalbis" z Radzionkowa rozpoczęło przygotowania, na zlecenie Kompanii Węglowej S.A., do wykonania pięciu otworów badawczych w ramach robót geologicznych na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego w rejonie "Pawłów" (część złoża Chełm). Otwory Pawłów 5, Pawłów 6, Pawłów 7, Pawłów 8 i Pawłów 9 zlokalizowane są w Gminie Rejowiec Fabryczny (5,6,7), Gminie Rejowiec (8) i Mieście Rejowiec Fabryczny (9). Otwory badawcze Pawłów 2, Pawłów 3, Pawłów 4, zlokalizowane w Gminie Siedliszcze będą wykonywane w II etapie badań.
W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do uruchomienia wiertni w celu wykonania otworu Pawłów 9 zlokalizowanego w Rejowcu Fabrycznym przy ul. Polnej jako pierwszego z wymienionych wyżej pięciu. Otwór będzie miał głębokość 820 m, a prace wiertnicze i badawcze potrwają do trzech miesięcy.
Prace wiertnicze rozpoczną się w najbliższych dniach.
Pozostałe otwory badawcze będą wykonywane sukcesywnie do końca 2014 r.