Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

Zapraszamy na XII Jarmark Pawłowski "Ginące Zawody"

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę sierpnia (4 sierpnia) zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków folkloru i tradycji ludowej do Pawłowa aby wziąć udział w XII Jarmarku Pawłowskim "Ginące Zawody". Specjalnie dla uczestników Jarmarku twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów. Można osobiście usiąść za kołem garncarskim, warsztatem tkackim czy i innym urządzeniem, które niegdyś służyło jako warsztat pracy dla wielu osób oraz popróbować własnych sił przy wykonywaniu dzieł rękodzielniczych. Dla uczestników organizowane są liczne konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.
Przewidujemy konkursy:
• "XIII Powiatowy Konkurs Garncarski",
•" Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu",
•"Na lokalną potrawę".
Uzupełnienie swojskiej sielankowej atmosfery jaka towarzyszy Jarmarkowi Pawłowskiemu stanowią kapele i zespoły śpiewacze. Gospodynie ze stowarzyszenia agroturystycznego przygotowują tradycyjne potrawy. Do udziału zapraszamy twórców ludowych z kiermaszem wyrobów oraz z prezentacją pokazów przy warsztacie pracy. Celem kiermaszu jest promocja tradycyjnej sztuki ludowej wykonywanej przez twórców ludowych wsi polskiej oraz przybliżenie społeczeństwu "ginących zawodów" wyrobów i technik ich wykonywania.
Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Gmina Rejowiec Fabryczny ul. Lubelska 16 . pok. nr 12,
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie ul. Szkolna 2.

W sprawie składania ofert odnośnie:
- na wynajem sceny, nagłośnienia, oświetlenia, płotków ochronnych, udziału kapel ludowych i zespołów folklorystycznych, ochrony imprezy, pokazu sztucznych ogni, pokazów widowisk obrzędowych i edukacyjnych, zespołu na zakończenie jarmarku, druku plakatów, dyplomów i podziękowań
Oferty można składać osobiście lub drogą mailową na adres: rada@ug.rejowiec.pl , lub gokpawlow@op.pl
Zapraszamy do współpracy.

Uwaga!
Od bieżącego roku organizatorzy wprowadzają zakaz sprzedaży wyrobów innych niż ludowe i wytwory wykonywane osobiście.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt
- Andrzej Kosz 606 243 773
- Małgorzata Czerwińska - 728 364 878

Do pobrania :
• Regulamin Jarmarku Pawłowskiego "Ginące Zawody".
• Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.
• Regulamin konkursu na lokalną potrawę.
• Regulamin konkursu na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.
• Karta zgłoszenia - konkurs na lokalną potrawę.
• Karta zgłoszenia - konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.