Niedziela, 31 maja 2020     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

W dniu 31 stycznia 2014r. w Pawłowie w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym REGENT odbyło się spotkanie nt. tworzenia ponadlokalnych partnerstw, które realizowałaby projekty na terenie obszaru Kanału Wieprz-Krzna.
Na spotkaniu omówiono m.in. zagadnienia związane z Obszarem Strategicznej Interwencji Kanał Wieprz-Krzna (KWK) i możliwości aplikowania o środki w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, główne działania na obszarze KWK będą związane z rozwojem zrównoważonej gospodarki wodnej, m.in. poprzez odbudowę istniejącej infrastruktury, budowy zbiornika wodnego w miejscowości Oleśniki, rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminach leżących w obszarze KWK, a także odnowienie ekosystemów wodno-torfowiskowo-łąkowo-leśnych oraz rozwojem gospodarki efektywnie wykorzystującej zasoby naturalne oraz turystyki i rekreacji.
Pan Stanisław Jakimiuk dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych podał, że rewitalizacja systemu wodnego KWK rozłożona jest na trzy etapy. Pierwszy obejmuje okres 2014-2020. Drugi 2020-2025, a trzeci 2025-2030. W sumie zorganizowanych zostanie 12 spotkań, których celem będzie stworzenie ram do powstania partnerstw. Pan Artur Tomczyk, z firmy Subsydium, realizującej badania na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego uważa, że spotkania pomogą w aplikowaniu o środki w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli wójtowie gmin leżących w terenie oddziaływania Kanału Wieprz-Krzna.

Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć