Czwartek, 18 lipca 2019     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

W dniu 31 stycznia 2014r. w Pawłowie w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym REGENT odbyło się spotkanie nt. tworzenia ponadlokalnych partnerstw, które realizowałaby projekty na terenie obszaru Kanału Wieprz-Krzna.
Na spotkaniu omówiono m.in. zagadnienia związane z Obszarem Strategicznej Interwencji Kanał Wieprz-Krzna (KWK) i możliwości aplikowania o środki w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, główne działania na obszarze KWK będą związane z rozwojem zrównoważonej gospodarki wodnej, m.in. poprzez odbudowę istniejącej infrastruktury, budowy zbiornika wodnego w miejscowości Oleśniki, rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminach leżących w obszarze KWK, a także odnowienie ekosystemów wodno-torfowiskowo-łąkowo-leśnych oraz rozwojem gospodarki efektywnie wykorzystującej zasoby naturalne oraz turystyki i rekreacji.
Pan Stanisław Jakimiuk dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych podał, że rewitalizacja systemu wodnego KWK rozłożona jest na trzy etapy. Pierwszy obejmuje okres 2014-2020. Drugi 2020-2025, a trzeci 2025-2030. W sumie zorganizowanych zostanie 12 spotkań, których celem będzie stworzenie ram do powstania partnerstw. Pan Artur Tomczyk, z firmy Subsydium, realizującej badania na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego uważa, że spotkania pomogą w aplikowaniu o środki w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli wójtowie gmin leżących w terenie oddziaływania Kanału Wieprz-Krzna.

Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć Konferencja dla Partnerstwa - galeria zdjęć