Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

Mieszkańcy Pawłowa uroczyście obchodzili 70 rocznicę pacyfikacji miejscowości.
Tegoroczne obchody kolejnej rocznicy pacyfikacji Pawłowa rozpoczęły się mszą święta odprawioną w tutejszym kościele. Wśród licznie przybyłych uczestników nabożeństwa, była grupa mieszkańców, którzy pamiętają tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w Pawłowie 70 lat temu 24 kwietnia 1944 roku. Po mszy zebrani wysłuchali i obejrzeli część artystyczną w wykonaniu młodzieży Gimnazjum z Pawłowa.
Następnie wszyscy przeszli konduktem pod pomnik poświęcony ofiarom wspomnianej pacyfikacji oraz wszystkim Pawłowianom poległym w czasie II wojny światowej, gdzie zostały złożone wieńce i zapalone znicze.
W ramach obchodów pacyfikacji odbyły się również VII Biegi Ekologiczne "Pamięć, sprawność, radość" organizowane dla młodzieży szkolnej z terenu Gminy Rejowiec Fabryczny.
Obecne uroczystości zbiegły się wielkim wydarzeniem w dziejach Kościoła i Polski - kanonizacją Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego zorganizowano i otwarto wystawę  "Polska dała światu Papieża - Jan Paweł II na plakatach". Pawłów jest kolejnym miejscem po Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim i innych miastach, gdzie prezentowana jest ta wystawa. Plakaty pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Ryszarda Zawadowskiego - Prezesa Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II. Wystawę można oglądać do 10 maja w godzinach 9:00 - 17:00

Zdjęcie z obchodów uroczystości Zdjęcie z obchodów uroczystości