Wtorek, 21 listopada 2017     Kontrast:

Dnia 8 czerwca 2014 roku odbyły się na boisku sportowym w Wólce Kańskiej międzygminne zawody sportowo- pożarnicze, w których brały udział drużyny z gmin: Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny. Gospodarzami zawodów byli strażacy ochotnicy z Wólki Kańskiej, którzy niedawno pozyskali samochód od Ochotniczej Straży Pożarnej w Rejowcu. Rywalizacje otworzył Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Na uroczystości zostali odznaczeni druhowie ochotnicy z Wólki Kańskiej. Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa przyznawane przez Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP otrzymali druhowie: Andrzej Świderczuk, Tadeusz Palonka, Mariusz Świderczuk. Odznakami "Wzorowy Strażak" przyznawaną przez Oddział Powiatowy ZOSP wyróżnieni zostali dh Michał Świderczuk i dh Sylwester Uchański. Medale wręczył Zasępca Komendanta Miejskiego PSP starszy brygadier mgr inż. Mirosław Wesołowski.
W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn: z Gminy Rejowiec Fabryczny: Kanie i Wólka Kańska, oraz 6 z Gminy Siedliszcze: Wola Korybutowa, Mogielnica, Majdan Zachorodyński, Siedliszcze, Kulik, Dobromyśl. Rywalizacje z terenu Gminy Rejowiec Fabryczny wygrała OSP z Kaniego, z gminy Siedliszcze natomiast OSP Kulik. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP z Kaniego, przed OSP Kulik i OSP Siedliszcze.
Zawody sportowo- pożarnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wólki Kańskiej i okolicznych miejscowości. Przybyli także kibice z Gminy Siedliszcze, którzy żywo dopingowali druhów biorących udział w zmaganiach sportowo pożarniczych, pomimo upalnej pogody.