Czwartek, 18 stycznia 2018     Kontrast:

Gmina Rejowiec Fabryczny w 2014 r. po raz kolejny przystąpiła do VI edycji konkursu "Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.
Rozstrzygniecie konkursu - etapu regionalnego odbyło się w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w dniu 14 października 2014 r. Gmina Rejowiec Fabryczny otrzymała wyróżnienie.
Tym razem do konkursu został zgłoszony projekt w zakresie infrastruktury społecznej pod tytułem "Zagospodarowanie terenu na cele przestrzeni publicznej w miejscowości Pawłów" z programu operacyjnego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działanie - Odnowa i rozwój wsi".
Celem projektu było podniesienie atrakcyjności i funkcjonalności obszaru publicznego w centrum miejscowości. W ramach projektu wykonano między innymi : boisko do koszykówki, siatkówki, parking przy Gminnym Ośrodku Kultury, ścieżki z ozdobnej kostki w parku, oraz małą architekturę - fontannę, siedziska, krąg na ognisko, plac zabaw dla dzieci, zieloną siłownię.