Czwartek, 18 stycznia 2018     Kontrast:

27 października 2014 roku Warszawie w Polonia Palace Hotel (ul. Aleje Jerozolimskie) nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród laureatom. W konkursie wzięło udział 136 gmin z całej Polski z czego wyłoniono 16 laureatów, po jednym z każdego województwa.
W tegorocznej VI edycji "Grunt na medal" z województwa Lubelskiego wzięło udział 8 samorządów. Do II etapu konkursu na najlepiej przygotowany teren pod inwestycje przemysłowe zakwalifikowało się 5 terenów z czterech samorządów: Lubartów ( dwa tereny), Krasnystaw, Tarnawatka, Rejowiec Fabryczny. Z województwa Lubelskiego zwyciężyła Gmina Rejowiec Fabryczny, która posiada "Grunt na medal" o wielkości 22,88 ha (teren w miejscowości Pawłów).
Poprzez zajęcie pierwszego miejsca, Gmina Rejowiec Fabryczny będzie miała możliwość promowania terenów inwestycyjnych, a co za tym idzie rodzi to perspektywy realizacje inwestycji polskich jak i zagranicznych. Ponadto Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych najlepsze tereny będzie w pierwszej kolejności rekomendować inwestorom zagranicznym planującym rozszerzenie lub rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce.