Wtorek, 17 lipca 2018     Kontrast:

Na zaproszenie Wicewojewody Lubelskiej Pani Henryki Strojnowskiej, w dniu 6 marca 2010r. w lubelskim Teatrze im. H. Ch. Andersena, delegacja pań i panów z Gminy Rejowiec Fabryczny - członkowie Grup Odnowy Miejscowości w osobach Magdalena Sągała ( Kanie - Stacja ), Zuzanna Kądziela( Wólka Kańska), Ryszard Różański( Kanie) uczestniczyli w I Kongresie Kobiet Lubelszczyzny.

Podstawowym celem Kongresu, założonym przez inicjatorów, jest tworzenie płaszczyzn wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi współpracą na rzecz poprawy sytuacji kobiet województwa lubelskiego oraz wspieranie aktywności kobiet w dziedzinie: polityki, samorządu, przedsiębiorczości, kultury, sportu, autorozwoju, rodziny.

W kongresie uczestniczył Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Grabczuk.

Panie i Panowie uczestniczący w kongresie pięknie reprezentowali Naszą Gminę. Piękno to było widać na stoisku, przy suto zastawionym stole z wypiekami, który przyciągał uczestników do degustacji.