Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

Dziewiątego listopada br. po raz czwarty odbyły się w naszej miejscowości Uliczne Biegi Niepodległościowe. Zawody organizowane przede wszystkim dla uczczenia kolejnych rocznic uzyskania niepodległości przez Polskę. Równie ważnym pratekstem, dla którego organizatorzy tj. Uczniowski Klub Sportowy "Wól-Kan" przy Szkole Podstawowej w Wólce Kańskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie podjęli się organizacji tej imprezy jest promocja biegania jako najtańszej i najprostszej formy dbania o zdrowie fizyczne.

Pomimo chłodnej lecz bezdeszczowej aury na zawody stawiła się bardzo liczna, ponad 250 osobowa grupa miłośników biegania. Byli to przeważnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Rejowca Fabrycznego, Siedliszcza o Gminy Rejowiec Fabryczny, którzy rywalizowali na dystansach, przygotowanych przez organizatorów. W zawodach wzięli również udział pensjonariusze z Domów Pomocy Społecznej w Kaniem i Chojnie Nowym. Ostatnią konkurencją IV Ulicznych Biegów Niepodległościowych był bieg poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłego Zbigniewa Szczepańskiego - działacza, trenera i wychowawcy wielu pokoleń zawodników i miłośników biegania terenu gminy i miasta Rejowiec Fabryczny. Na starcie do biegu stanęli sportowcy koledzy i koleżanki zmarłego, byli wychowankowie oraz młodzież szkolna, którzy w ten sposób uczcili pamięć zmarłego.
W tym roku gościliśmy między innymi biegaczy, którzy na co dzień biegają maratony, nawet te najbardziej znane jak Maraton w Nowym Jorku czy Berlinie. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Baluk Iwona i Marek z Chełma oraz Podlipny Marek , Jan Szczypek z Bogdanki.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali uhonorowani medalami, nagrodami indywidualnymi oraz okolicznościowymi koszulkami. Dekoracji dokonała Pani Wiesława Saganek - Prezes Wojewódzkiego Oddziału TKKF w Chełmie oraz Pan Zdzisław Krupa - Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy "0"

1 Dudek Adrian Siedliszcze
2 Kurzepa Jacek Rejowiec Fabryczny
3 Kędzierski Paweł Liszno

P.S. Organizatorzy pragną złożyć szczere podziękowania osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji IV Ulicznych Biegów Niepodległościowych w Pawłowie, a szczególnie policjantom z Posterunku w Rejowcu Fabrycznym, pracownikom stołówki szkolnej i Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie oraz nauczycielom i opiekunom. Już gorąco zapraszamy za rok.
Andrzej Kosz - kierownik GOK w Pawłowie.