Czwartek, 18 stycznia 2018     Kontrast:

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP wręczono podczas uroczystości w Domu Weselnym "Pod Orzechami" w Rejowcu Fabrycznym.
21 listopada 2009 roku Złote Gody obchodziło 14 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Rejowiec Fabryczny:

1.Konecki Władysław i Maria
2.Rudnik Zdzisław i Irena
3.Stasiak Stanisław i Genowefa
4.Szczepanik Wacław i Marianna
5.Osiak Henryk i Regina
6.Ciechomski Marian i Władysława
7.Dudek Tadeusz i Danuta
8.Górny Henryk i Danuta
9.Kosz Jan i Henryka
10. Krawczak Adolf i Marianna
11. Kurzepa Heronim i Teresa
12. Nastulak Władysław i Czesława
13. Kozaczuk Czesław i Stanisława
14. Podleśny Czesław i Janina

Na uroczystość przybyli przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz, duchowni oraz rodziny Jubilatów. Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Grabczuk, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - Andrzej Małysz, Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny Stanisław Bodys i Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa wręczając odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty przyznali, że małżonkowie są godnym przykładem i autorytetem dla młodszych pokoleń.
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana, a z myślą o Jubilatach przygotowano tort i słodki poczęstunek. Całości dopełniały kwiaty, część artystyczna w wykonaniu dzieci oraz nastrojowa muzyka, przygrywająca do tańca. Atmosfera była szczególna, bowiem obecni byli także członkowie rodzin.

Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.