Środa, 21 lutego 2018     Kontrast:

Pod tym hasłem przebiega tegoroczna, ósma już, edycja Programu "Aktywna Wiosna" Fundacji Pro Bono PL z siedzibą w Warszawie, w ramach którego młodzi mieszkańcy wsi Liszno -Kolonia i Leszczanka otrzymali dotację w konkursie grantowym na utworzenie w miejscowości Leszczanka placu zabaw stanowiącego jednocześnie wiejskie centrum integracji i wypoczynku wspólne dla wsi Liszno- Kolonia i Leszczanka. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu pn. "Plac zabaw z uśmiechem" jest Kamil Soczyński - mieszkaniec wsi Liszno- Kolonia,który wraz z grupą młodych ludzi uznał, że brak jest przestrzeni, które mogłyby służyć lokalnej społeczności jako bezpieczne miejsce dla spędzania czasu wolnego tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pisząc projekt młodzi autorzy mieli również nadzieję ,że jego realizacja wpłynie pozytywnie na aktywność mieszkańców Gminy Rejowiec Fabryczny i będzie dla nich zachętą do podejmowania kolejnych działań w zakresie poprawy wizerunku wsi i warunków życia w środowisku lokalnym.
Realizację zadania poparł samorząd Gminy Rejowiec Fabryczny, której Wójt Zdzisław Krupa udzielił wsparcia finansowego z budżetu samorządu oraz aktywnie wspierał, od samego początku realizacji projektu, wszelkie działania organizacyjne. W prace na rzecz utworzenia placu zabaw i jego wykończenia zaangażowali się również sołtysi obydwu sołectw - Aneta Korzeniowska (Liszno -Kolonia ) oraz Marianna Błaszczuk (Leszczanka) oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Rejowiec Fabryczny "AKTYWNI" od 2008 r. działające na terenie Gminy, a które użyczyło osobowości cywilno- prawnej dla potrzeb projektu oraz zapewniło bezpłatną pomoc przy obsłudze czynności finansowo - ekonomicznych przedsięwzięcia.
Dzięki dotacji Fundacji Pro Bono PL w efekcie współpracy mieszkańców wsi oraz samorządu Gminy i Stowarzyszenia "AKTYWNI" (partnerzy projektu) powstał estetyczny i nowoczesny plac zabaw, ogrodzony i zagospodarowany zielenią.

Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw