Wtorek, 17 lipca 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

Pod tym hasłem przebiega tegoroczna, ósma już, edycja Programu "Aktywna Wiosna" Fundacji Pro Bono PL z siedzibą w Warszawie, w ramach którego młodzi mieszkańcy wsi Liszno -Kolonia i Leszczanka otrzymali dotację w konkursie grantowym na utworzenie w miejscowości Leszczanka placu zabaw stanowiącego jednocześnie wiejskie centrum integracji i wypoczynku wspólne dla wsi Liszno- Kolonia i Leszczanka. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu pn. "Plac zabaw z uśmiechem" jest Kamil Soczyński - mieszkaniec wsi Liszno- Kolonia,który wraz z grupą młodych ludzi uznał, że brak jest przestrzeni, które mogłyby służyć lokalnej społeczności jako bezpieczne miejsce dla spędzania czasu wolnego tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pisząc projekt młodzi autorzy mieli również nadzieję ,że jego realizacja wpłynie pozytywnie na aktywność mieszkańców Gminy Rejowiec Fabryczny i będzie dla nich zachętą do podejmowania kolejnych działań w zakresie poprawy wizerunku wsi i warunków życia w środowisku lokalnym.
Realizację zadania poparł samorząd Gminy Rejowiec Fabryczny, której Wójt Zdzisław Krupa udzielił wsparcia finansowego z budżetu samorządu oraz aktywnie wspierał, od samego początku realizacji projektu, wszelkie działania organizacyjne. W prace na rzecz utworzenia placu zabaw i jego wykończenia zaangażowali się również sołtysi obydwu sołectw - Aneta Korzeniowska (Liszno -Kolonia ) oraz Marianna Błaszczuk (Leszczanka) oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Rejowiec Fabryczny "AKTYWNI" od 2008 r. działające na terenie Gminy, a które użyczyło osobowości cywilno- prawnej dla potrzeb projektu oraz zapewniło bezpłatną pomoc przy obsłudze czynności finansowo - ekonomicznych przedsięwzięcia.
Dzięki dotacji Fundacji Pro Bono PL w efekcie współpracy mieszkańców wsi oraz samorządu Gminy i Stowarzyszenia "AKTYWNI" (partnerzy projektu) powstał estetyczny i nowoczesny plac zabaw, ogrodzony i zagospodarowany zielenią.

Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw Zdjęcie placu zabaw