Środa, 24 kwietnia 2019     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

Tuż po godzinie 1500 kiedy na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Lisznie zabrakło wolnych miejsc i ucichła wrzawa, Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Pan Zdzisław Krupa przywitał wszystkich zebranych na spotkaniu z Okazji Dnia Kobiet. Spotkanie to było dobrą okazją do promocji tomiku poezji pt. "Wiesze....z tej ziemi", autorami którego są Pani Hanna Noga z Leszczanki, oraz Panowie Antoni Jakoniuk z Wólki Kańskiej-Kolonii, i Jan Maśluch z Liszna. Spotkanie rozpoczęto występem okolicznościowym z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lisznie. W dalszej części wieczoru Panie Kalina Łopacińska i Halina Maśluch występujące pod nazwą kabaretu "Ma-Ło" wystąpiły w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programie satyrycznym.
Lektorki-uczennice z Zespołu Szkół w Lisznie czytały wybrane wiersze z tomiku, które przeplatane były piosenkami, w wykonaniu młodzieży z miejscowości Kanie-Stacja i Wólka Kańska - Kolonia: Krzysztofa i Mateusza Rybińskich, Moniki Banok, Sylwii Jakoniuk (wnuczek Pana Antoniego Jakoniuka). Zgromadzeni uczestnicy z zapartym tchem, niejednokrotnie wzruszeni do łez, słuchali wrażliwej poezji. Dla ciała organizatorzy (radni, sołtysi, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie) dla gości przygotowali kawę, herbatę, ciastka. W programie imprezy znalazł się również występ zespołu śpiewaczego "Radość" z Liszna. Panująca na Sali atmosfera oraz dźwięki muzyki sprawiły, iż spotkanie zmieniło się w ogólną zabawę taneczną.
Podczas 4 godzinnego spotkania wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu. Kiedy ucichły ostatnie wiersze, dźwięki strun a sala pogrążyła się w ciszy oczekiwania, Wójt Gminy Pan Zdzisław Krupa złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet a następnie Panowie uczestniczący w spotkaniu wręczyli kwiaty.
To był niezapomniany wieczór. Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Pan Zdzisław Krupa podziękował wszystkim osobom, które tak aktywnie i z zapałem pomogły przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć Dzień Kobiet w Lisznie - galeria zdjęć