Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

Tuż po godzinie 1500 kiedy na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Lisznie zabrakło wolnych miejsc i ucichła wrzawa, Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Pan Zdzisław Krupa przywitał wszystkich zebranych na spotkaniu z Okazji Dnia Kobiet. Spotkanie to było dobrą okazją do promocji tomiku poezji pt. "Wiesze....z tej ziemi", autorami którego są Pani Hanna Noga z Leszczanki, oraz Panowie Antoni Jakoniuk z Wólki Kańskiej-Kolonii, i Jan Maśluch z Liszna. Spotkanie rozpoczęto występem okolicznościowym z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lisznie. W dalszej części wieczoru Panie Kalina Łopacińska i Halina Maśluch występujące pod nazwą kabaretu "Ma-Ło" wystąpiły w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programie satyrycznym.
Lektorki-uczennice z Zespołu Szkół w Lisznie czytały wybrane wiersze z tomiku, które przeplatane były piosenkami, w wykonaniu młodzieży z miejscowości Kanie-Stacja i Wólka Kańska - Kolonia: Krzysztofa i Mateusza Rybińskich, Moniki Banok, Sylwii Jakoniuk (wnuczek Pana Antoniego Jakoniuka). Zgromadzeni uczestnicy z zapartym tchem, niejednokrotnie wzruszeni do łez, słuchali wrażliwej poezji. Dla ciała organizatorzy (radni, sołtysi, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie) dla gości przygotowali kawę, herbatę, ciastka. W programie imprezy znalazł się również występ zespołu śpiewaczego "Radość" z Liszna. Panująca na Sali atmosfera oraz dźwięki muzyki sprawiły, iż spotkanie zmieniło się w ogólną zabawę taneczną.
Podczas 4 godzinnego spotkania wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu. Kiedy ucichły ostatnie wiersze, dźwięki strun a sala pogrążyła się w ciszy oczekiwania, Wójt Gminy Pan Zdzisław Krupa złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet a następnie Panowie uczestniczący w spotkaniu wręczyli kwiaty.
To był niezapomniany wieczór. Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Pan Zdzisław Krupa podziękował wszystkim osobom, które tak aktywnie i z zapałem pomogły przy organizacji tego przedsięwzięcia.