Czwartek, 20 września 2018     Kontrast:

W prężnym Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie, już po raz drugi, został zorganizowany w dniu 5 marca 2011 r. wieczór poetycko-muzyczny dedykowany wszystkim Paniom z okazji Ich Święta. Na spotkanie przygotowane przez samorząd gminy Rejowiec Fabryczny, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa przybyły Panie z Pawłowa, Krasnego i Krzywowoli. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Maziarz, wójt gminy Zdzisław Krupa, radni gminy: Halina Rzepecka (wiceprzewodnicząca rady), Elżbieta Osoba, Janusz Słomiński, Wiesław Podlipny, Wiesław Dudek a także sołtys Pawłowa Jacek Klin.
W odświętnie udekorowanej sali widowiskowej, w kameralnej atmosferze, umiejętności teatralne dedykowane Kobietom prezentowała młodzież Zespołu Szkół w Pawłowie, teatrzyk "Maska" ze Szkoły Podstawowej w Krasnem, młodzieżowy zespół muzyczny z ZS w Pawłowie oraz amatorski młodzieżowy zespół muzyczno-wokalny działający w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przy Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Kaniem (Mateusz i Krzysztof Rybińscy - gitary oraz Sylwia Jakoniuk i Magdalena Banok - śpiew).
W części poetyckiej odbyła się promocja debiutanckiego tomiku wierszy mieszkańców gminy Rejowiec Fabryczny: Hanny Nogi, Antoniego Jakoniuka i Jana Maślucha pt. "Wiersze ... z tej ziemi", wydanego przez GOK w Pawłowie w nakładzie 200 egzemplarzy. Wiersze autorów tomiku recytowali uczniowie z Zespołu Szkół w Pawłowie.
Spotkanie ubogacili swoją obecnością pawłowianki Lucyna Lipińska z Rejowca Fabrycznego (autorka tomików poezji "Drzwi zamknięte wierszem" i "Spłoszona cisza"), Danuta Agnieszka Kurczewicz z Chełma (członkini Chełmskiej Grupy Literackiej "Lubelska 36", autorka tomików poezji: "W galaktyce czasu", "Iluminacje jesieni" i "Kręgi zwielokrotnione") oraz Hanna Noga z Leszczanki i Antoni Jakoniuk z Wólki Kańskiej Kolonia. Autorzy utworów poetyckich zaprezentowali zebranym własne interpretacje swoich wierszy.
Na zakończenie części artystycznej życzenia z okazji Święta Kobiet przekazał wszystkim Paniom wójt Zdzisław Krupa a następnie korzystając z pomocy przewodniczącego rady Mirosława Maziarza oraz radnych Wiesława Dudka i Janusza Słomińskiego wręczył wszystkim Paniom czerwone tulipany. Panie zostały także obdarowane tomikiem "Wiersze ... z tej ziemi". Z kolei występująca gościnnie młodzież szkolna została obdarowana słodyczami. Zwieńczeniem pawłowskiego spotkania była zabawa taneczna.
Udaną imprezę zorganizowali: Małgorzata Czerwińska - kierownik referatu Urzędu Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Andrzej Kosz - kierownik GOK w Pawłowie.