Wtorek, 17 lipca 2018     Kontrast:

19 czerwca w Kaniem odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze połączone z otwarciem nowego budynku, w którym mieści się Świetlica Wiejska oraz Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniem. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez ks. Stanisława Furlepę w miejscowym Kościele Parafialnym Św. Piotra i Pawła. Następnie zaproszeni goście wraz z miejscową ludnością oraz jednostkami OSP z terenu gminy, udali się przed nowy budynek. Odbyło się tam symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Zdzisław Krupa, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie bryg. Mirosław Wesołowski, Przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Fabryczny Mirosław Maziarz, ks. Stanisław Furlepa oraz Prezes OSP Kanie Piotr Mielniczuk. Po poświęceniu Strażnicy nastąpiło wyróżnienie druhen i druhów odznakami "Wzorowego Strażaka", "Za wysługę lat", oraz medalami "Za szczególne zasługi dla pożarnictwa".
Po części oficjalnej odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze. Wzięło w nich udział 8 drużyn OSP z terenu gminy Rejowiec, gminy Siedliszcze i gminy Rejowiec Fabryczny. Zwycięską ekipą okazała się drużyna z OSP Kulig. Dzień zakończyła zabawa taneczna dla mieszkańców wsi, którzy mimo deszczowej pogody bawili się doskonale.