Czwartek, 20 września 2018     Kontrast:

14 listopada 2011 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca regionalny etap III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt zrealizowany na obszarach wiejskich finansowany ze środków unijnych. Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: infrastruktury technicznej, społecznej i ekologicznej. Do konkursu zgłoszono 22 projekty, w tym: 9 w kategorii infrastruktury technicznej, 10 w kategorii infrastruktury społecznej, 3 w kategorii infrastruktury ekologicznej.
W trakcie konferencji ogłoszone zostały wyniki konkursu. Gmina Rejowiec Fabryczny zajęła drugie miejsce za projekt pn. "Budowa oczyszczalni ścieków (etap Ia) wraz z kanalizacją sanitarną w Pawłowie (I etap)". Projekt oceniano w kategorii infrastruktura techniczna, a nagrodą był aparat fotograficzny. Nagrody rzeczowe wręczył w imieniu Marszałka Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Pan Sławomir Struski w asyście Panów Dyrektorów Edmunda Bożeńskiego i Przemysława Zaleskiego.

Dyplom dla Gminy Rejowiec Dyplom dla Gminy Rejowiec Pamiątkowe zdjęcie władz gminy Pamiątkowe zdjęcie władz gminy