Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

W grudniu 2011 r. w Siedliszczu odbył się I etap VII Mistrzostw Polski w piłce halowej tzw. etap dekanalny. W zawodach brały udział sześcioosobowe drużyny z Siedliszcza, Chojna, Kaniego, Dorohuczy oraz Anusina. W skład drużyny reprezentującej Parafię Św. Piotra i Pawła w Kaniem weszli Kamil Rutkowski, Artur Rutkowski, Daniel Sawicki, Mateusz Rybiński, Dawid Pasieczny, Patryk Rechul oraz Mateusz Sawicki. W Siedliszczu drużyna z Kaniego odniosła zwycięstwo, podobnie jak i w etapie II . między dekanalnym przeprowadzonym w Chełmie w styczniu 2012 r. Tam drużyna naszych ministrantów rywalizowała m.in. z drużynami z Chełma, Rejowca Fabrycznego i Krasnegostawu.
Kolejnym etapem były zawody wojewódzkie rozegrane w Lublinie. Rywalizacja toczyła się między drużynami z następujących parafii: Parafia św. Michała Archanioła z Lublina, Parafia św. Jana Chrzciciela z Bychawy, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Boby oraz Parafia św. Piotra i Pawła Kanie. Tu zwycięstwo ministrantów z Kaniego zapewniło im mistrzostwo Archidiecezji Lubelskiej ,a tym samym wejście do ogólnopolskiego etapu , rozgrywanego w dniach 1-2 maja br. w Częstochowie. W finałowej dwunastce oprócz naszej reprezentacji znalazły się m.in. drużyny z Łowicza, Białegostoku, Nowej Wsi oraz Opatowa. W VII Mistrzostwach Polski Ministrantów w piłce halowej 2012 drużyna Parafii Św. Piotra i Pawła w Kaniem zdobyła ostatecznie piąte miejsce. Wejście do etapu ogólnopolskiego i dojście do ćwierćfinałów jest wielkim sukcesem młodych ministrantów.
Od samego początku wsparcie organizacyjne i finansowe zapewniła Parafia św. Piotra i Pawła w Kaniem a w szczególności proboszcz ks. dziekan Stanisław Furlepa. Organizację wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Częstochowy ministrantów z Kaniego reprezentujących Archidiecezję Lubelską wsparł również organizacyjnie i finansowo samorząd Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki na rok 2012.

Mistrzostwa Polski Ministrantów Mistrzostwa Polski Ministrantów