Poniedziałek, 25 czerwca 2018     Kontrast:

W grudniu 2011 r. w Siedliszczu odbył się I etap VII Mistrzostw Polski w piłce halowej tzw. etap dekanalny. W zawodach brały udział sześcioosobowe drużyny z Siedliszcza, Chojna, Kaniego, Dorohuczy oraz Anusina. W skład drużyny reprezentującej Parafię Św. Piotra i Pawła w Kaniem weszli Kamil Rutkowski, Artur Rutkowski, Daniel Sawicki, Mateusz Rybiński, Dawid Pasieczny, Patryk Rechul oraz Mateusz Sawicki. W Siedliszczu drużyna z Kaniego odniosła zwycięstwo, podobnie jak i w etapie II . między dekanalnym przeprowadzonym w Chełmie w styczniu 2012 r. Tam drużyna naszych ministrantów rywalizowała m.in. z drużynami z Chełma, Rejowca Fabrycznego i Krasnegostawu.
Kolejnym etapem były zawody wojewódzkie rozegrane w Lublinie. Rywalizacja toczyła się między drużynami z następujących parafii: Parafia św. Michała Archanioła z Lublina, Parafia św. Jana Chrzciciela z Bychawy, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Boby oraz Parafia św. Piotra i Pawła Kanie. Tu zwycięstwo ministrantów z Kaniego zapewniło im mistrzostwo Archidiecezji Lubelskiej ,a tym samym wejście do ogólnopolskiego etapu , rozgrywanego w dniach 1-2 maja br. w Częstochowie. W finałowej dwunastce oprócz naszej reprezentacji znalazły się m.in. drużyny z Łowicza, Białegostoku, Nowej Wsi oraz Opatowa. W VII Mistrzostwach Polski Ministrantów w piłce halowej 2012 drużyna Parafii Św. Piotra i Pawła w Kaniem zdobyła ostatecznie piąte miejsce. Wejście do etapu ogólnopolskiego i dojście do ćwierćfinałów jest wielkim sukcesem młodych ministrantów.
Od samego początku wsparcie organizacyjne i finansowe zapewniła Parafia św. Piotra i Pawła w Kaniem a w szczególności proboszcz ks. dziekan Stanisław Furlepa. Organizację wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Częstochowy ministrantów z Kaniego reprezentujących Archidiecezję Lubelską wsparł również organizacyjnie i finansowo samorząd Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki na rok 2012.

Mistrzostwa Polski Ministrantów Mistrzostwa Polski Ministrantów