Wtorek, 17 lipca 2018     Kontrast:

Projekt edukacyjny pt. "Nasza wieś najpiękniejsza" w ramach programu grantowego Fundacji Wspomagania Wsi "Pożyteczne wakacje 2012" dobiegł końca. Grupa kilkunastu dzieci z terenu sołectwa Liszno-Kolonia przez okres dwóch tygodni miała zapewniony bezpieczny ,atrakcyjnie zorganizowany wypoczynek. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Rejowiec Fabryczny "AKTYWNI" , które w maju br. otrzymało dotację w konkursie grantowym Fundacji-Wspomagania-Wsi-z-siedzibą-w-Warszawie.
Zgodnie z regulaminem konkursu projekt obejmował organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji poprzez realizację zajęć wypoczynkowo-edukacyjnych oraz prac porządkowych wokół przystanku PKS i krzyża przydrożnego w miejscowości Liszno-Kolonia. Zajęcia wypoczynkowe obejmowały organizację zajęć plastycznych dla najmłodszych dzieci, gry i zabawy zręcznościowe, rajd rowerowy po terenie Gminy oraz spływ kajakowy w Zwierzyńcu. W trakcie zajęć omawiane były również zagadnienia dotyczące warunków życia psów w środowisku wiejskim , podczas których zorganizowano młodzieżową akcję pn. "W trosce o wiejskie kundelki" polegającą na rozkolportowaniu ulotek pt. "Jak dbać o psa latem" przygotowanych przez Stowarzyszenie "AKTYWNI". W projekcie udział wzięło 18 uczestników - mieszkańców wsi Liszno-Kolonia w wieku 4-15 lat. Pomysłodawcą projektu oraz jego koordynatorem na terenie sołectwa Liszno-Kolonia była Aneta Korzeniowska (sołtys wsi ,członek Stowarzyszenia "AKTYWNI"). W realizację przedsięwzięcia oprócz członków Stowarzyszenia zaangażowali się też mieszkańcy wsi ,którzy zapewnili opiekę dzieciom i młodzieży , poprowadzili cześć zajęć wypoczynkowych i oraz wykonali cięższe prace porządkowe. Dzięki dotacji z Fundacji Wspomagania Wsi zajęcia były całkowicie bezpłatne , dzieci miały zagwarantowaną profesjonalną opiekę oraz wyżywienie w postaci II śniadania. Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 27 lipca z udziałem władz Stowarzyszenia oraz rodziców dzieci. W realizację projektu zaangażował się też Gminny Ośrodek Kultury ,którego pracownicy pomogli w realizacji zajęć wypoczynkowych oraz właściciele Sklepu Wielobranżowego "BAJKA" z Liszna, którzy ufundowali słodkie upominki na zakończenie projektu. W tym miejscu Zarząd Stowarzyszenia "AKTYWNI" składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia : mieszkańcom wsi , rodzicom , sponsorom oraz członkom Stowarzyszenia.