Wtorek, 16 października 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

Projekt edukacyjny pt. "Nasza wieś najpiękniejsza" w ramach programu grantowego Fundacji Wspomagania Wsi "Pożyteczne wakacje 2012" dobiegł końca. Grupa kilkunastu dzieci z terenu sołectwa Liszno-Kolonia przez okres dwóch tygodni miała zapewniony bezpieczny ,atrakcyjnie zorganizowany wypoczynek. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Rejowiec Fabryczny "AKTYWNI" , które w maju br. otrzymało dotację w konkursie grantowym Fundacji-Wspomagania-Wsi-z-siedzibą-w-Warszawie.
Zgodnie z regulaminem konkursu projekt obejmował organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji poprzez realizację zajęć wypoczynkowo-edukacyjnych oraz prac porządkowych wokół przystanku PKS i krzyża przydrożnego w miejscowości Liszno-Kolonia. Zajęcia wypoczynkowe obejmowały organizację zajęć plastycznych dla najmłodszych dzieci, gry i zabawy zręcznościowe, rajd rowerowy po terenie Gminy oraz spływ kajakowy w Zwierzyńcu. W trakcie zajęć omawiane były również zagadnienia dotyczące warunków życia psów w środowisku wiejskim , podczas których zorganizowano młodzieżową akcję pn. "W trosce o wiejskie kundelki" polegającą na rozkolportowaniu ulotek pt. "Jak dbać o psa latem" przygotowanych przez Stowarzyszenie "AKTYWNI". W projekcie udział wzięło 18 uczestników - mieszkańców wsi Liszno-Kolonia w wieku 4-15 lat. Pomysłodawcą projektu oraz jego koordynatorem na terenie sołectwa Liszno-Kolonia była Aneta Korzeniowska (sołtys wsi ,członek Stowarzyszenia "AKTYWNI"). W realizację przedsięwzięcia oprócz członków Stowarzyszenia zaangażowali się też mieszkańcy wsi ,którzy zapewnili opiekę dzieciom i młodzieży , poprowadzili cześć zajęć wypoczynkowych i oraz wykonali cięższe prace porządkowe. Dzięki dotacji z Fundacji Wspomagania Wsi zajęcia były całkowicie bezpłatne , dzieci miały zagwarantowaną profesjonalną opiekę oraz wyżywienie w postaci II śniadania. Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 27 lipca z udziałem władz Stowarzyszenia oraz rodziców dzieci. W realizację projektu zaangażował się też Gminny Ośrodek Kultury ,którego pracownicy pomogli w realizacji zajęć wypoczynkowych oraz właściciele Sklepu Wielobranżowego "BAJKA" z Liszna, którzy ufundowali słodkie upominki na zakończenie projektu. W tym miejscu Zarząd Stowarzyszenia "AKTYWNI" składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia : mieszkańcom wsi , rodzicom , sponsorom oraz członkom Stowarzyszenia.


Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć Projekt edukacyjny Nasza wieś na - galeria zdjęć