Piątek, 25 maja 2018     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

English Polish Russian Ukrainian

 

portal mapowy

Regioset

 

 

Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

naglowek

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Rejowiec Fabryczny. Znajdziecie tu Państwo informacje dotyczące naszej gminy, adresy, numery, telefonów instytucji działających na jej terenie. Przedstawimy Państwu również oferty gospodarstw agroturystycznych w gminie.

Urząd Gminy Rejowiec Fabryczny
ul. Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel. 082 566 42 11
fax. 082 566 42 11
poczta el. : r a d a @ ug . r e j o w i e c . p l
 sekretariat: u r z a d @ ug . re j o w i e c . p l
Skrzynka podawcza:
adres skrzynki: /n5jc3yq45j/skrytka         godziny pracy 730-1530
 
Konto bankowe: Pekao S.A. O/Chełm
nr 82 1240 2223 1111 0000 3594 8177
                 Gmina Rejowiec Fabryczny                         
NIP: 563-21-58-413 
 

 


Film Promocyjny o Gminie Rejowiec Fabryczny

 

layoutAktualnościlayout

 

Informacje na temat Gospodarki Odpadami Komunalnymi znajdują się w zakładce Ochrona Środowiska

 

 


Na dożynkach nie zabrakło również konkursów a mianowicie:
1.Powiatowy konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy
2.Powiatowy konkurs na tradycyjny chleb.
Celami konkursów było: • kultywowanie najstarszych tradycji dożynkowych,
• rozbudzanie aktywności twórczej mieszkańców wsi,
• promocja kultury, sztuki oraz dziedzictwa regionalnego,
• upowszechnianie tradycji wypieku chleba metodami domowymi
• promocja ekologicznej żywności,
• promocja dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.
Do konkursów zgłoszono:
Wieniec dożynkowy miejscowości Kanie-Stacja, który przedstawiał wierną kopię Kościoła Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem. Wieniec wykonany został własnoręcznie przez Ryszarda i Halinę małż. Kurzepa, Annę Mikulską, Mirosławę Rybińską, Stanisławę Kozieł, Grażynę Miszczuk.
Wieniec niosły : Mirosława Rybińska, Stanisława Kozieł, Halina Kurzepa, Krystyna Chojda.

Wieniec dożynkowy miejscowości Kanie-Stacja Wieniec dożynkowy miejscowości Kanie-Stacja

Wieniec dożynkowy z miejscowości Toruń, który przedstawiał zagrodę wiejską. Wieniec wykonany własnoręcznie przez Danutę Woźniak, Mariana Lewandowskiego, Krystynę Michałowską, Jadwigę Kalinowską, Jadwigę Ogrodnik oraz Anielę Pawłowicz. Wieniec niosły: Krystyna Kaczor, Maria Mąka, Krystyna Roth oraz Teresa Rudnik.

Wieniec dożynkowy z miejscowości Toruń Wieniec dożynkowy z miejscowości Toruń

Swojski chleb upieczony tradycyjną metodą przez Panią Kazimierę Dzirba z miejscowości Wólka Kanska Kolonia.

Swojski chleb Swojski chleb

Na zdjęciu Pani Kazimiera i Jerzy Dzirba.

Pani Kazimiera i Jerzy Dzirba. Pani Kazimiera i Jerzy Dzirba.

Chleb Pani Kazimiery zdobył I nagrodę - GRATULUJEMY UDANEGO WYPIEKU !!!
Oto jak wyglądało gminne stoisko promocyjne przygotowane przez Państwa Leszka i Teresę Kiejdę oraz pracowników Urzędu Gminy Edytę Trojnarę i Jolantę Dzikon. Przy stoisku można było zobaczyć piękne wyroby garncarskie Pana Leszka Kiejdy oraz otrzymać materiały promocyjne gminy takie jak: folder Gminy Rejowiec Fabryczny w formie książeczki informującej o położeniu, powierzchni oraz walorach turystycznych naszej gminy, folder przedstawiający z czego przede wszystkim słynie Pawłów - miejscowość bogata w twórców ludowych. Na stoisku były również foldery nowo powstałego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Rejowiec Fabryczny któro ma przede wszystkim za zadanie: • aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego,
• rozwój, promocję oraz popularyzację Gminy i całej społeczności lokalnej,
• podejmowanie działań mających na celu rozwój turystyki, poprawę estetyki Gminy, promocję i rozwój produktów lokalnych, a przede wszystkim promocja twórców ludowych
oraz wiele innych, które można zobaczyć na stronie: www.aktywnespolecznosci.pl. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej strony mimo że nie jest profesjonalnie zrobiona to dzięki uprzejmości twórców strony AKTYWNE SPOŁECZNOŚCI i możliwości własnoręcznych wpisów już istnieje.

Własnoręcznie robione garnki z gliny Własnoręcznie robione garnki z gliny Ręcznie robione garnki  z gliny Ręcznie robione garnki z gliny

Gościnnie podczas mszy Świętej głosił Słowo Boże Ks Dziekan Stanisław Furlepa.

Zdjęcie z mszy św. Zdjęcie z mszy św. Zdjęcie z mszy św. Zdjęcie z mszy św.

W Liturgii słowa mszy świętej dożynkowej wzięła udział nasza koleżanka Maria Patra - Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy, pełniąca funkcję społeczną Przewodniczącej Rady Powiatu Chełmskiego "czytanie z listu św.Mt,16,21-27".

Uczestnicy mszy św. Uczestnicy mszy św. 

Zapraszamy na krótki fotoreportaż Powiatowych Dożynek WIERZBICA 2008


GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć GMINA REJOWIEC FABRYCZNY NA POWI - galeria zdjęć

WÓJT GMINY REJOWIEC FABRYCZNY - ZDZISŁAW KRUPA, PRACOWNICY URZĘDU GMINY ORAZ KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA KULTURY - ANDRZEJ KOSZ SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO PROMOCJI GMINY.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!